FORGOT YOUR DETAILS?

Celý svet v jednej šálke kávy

Vytvorenie dokonalej zmesi je skutočným umením

PREV
NEXT

Čaje

Jedinečná Zmes

Výber zŕn, ktoré sú použité v zmesi, je výnimočný. Pre dosiahnutie dokonalosti sledujeme aj najodľahlejšie kúty sveta, aby sme objavili suroviny najvyššej kvality. Naša káva pochádza z miest ktoré, sú stvorené na pestovanie kávy ako Brazília, Vietnam, Kolumbia a Indonézia. Sú to skutočné prírodné raje, v ktorých káva rastie v divokej prírode. 

História Kávy

500 nl

Legenda hovorí, že kozy etiópskeho pastiera Kaldiho jedli listy a bobule kávovníku po ktorých sa začali pohybovať s väčšou energiou, ktorá bola nezvyčajná. Pastier priniesol magické ovocie do neďalekého konventu, kde mnísi pripravovali horúci, horký nápoj, ktorý sa čoskoro stal slávnym v celom arabskom svete.

1450 nl

Z Etiópie sa pestovanie kávy rozšírilo do okolia, okolo roku 1450 vznikla prvá kávová plantáž v Jemene, v oblasti Kafa, čo je krajina, podľa ktorej bol tento nápoj pomenovaný. Pestovanie kávy sa nakoniec rozšírilo v Arábii a Egypte, kde sa pitie kávy čoskoro stalo každodenným zvykom.

1528 nl

Ani dnes stále nie je jasné, či prvá zaznamenaná zásielka kávy vyloženej na Západe išla do Marseille alebo do Benátok v roku 1528. Odkiaľ sa dostala do všetkých hlavných miest Európy a čoskoro sa stala jedným z najpopulárnejších nápojov po víne a pive.

1720 nl

Okolo roku 1720 niektoré rastliny opustili Francúzsko, smerovali do Francúzskej Polynézie a západnej Indie. Lode pristáli v Martiniku, kde pestovanie kávy začalo rozkvitať. Potom, čo našli priaznivé podnebie a terény, sa rozšírili po celej Strednej a Južnej Amerike.

Zber a Spracovanie

Zber je veľmi delikátna operácia, ktorá sa môže vykonať pomocou strojov, ale len v priemernej kvalite. Druhá možnosť je drahšia ale oveľa presnejšia. Na zber našej kávy používame ručný zber ktorý umožnuje dôkladný výber jednotlivých zŕn. Aby sa zrná oddelili od dužiny, sa môžu jednoducho sušiť na slnku alebo sa môžu podrobiť mechanickému odstráneniu dužiny a potom sa ponoria do nádrží s vodou, kde sa zvyšková dužina oddeľuje ako ovocné kvasnice.V tejto fáze sú fazule pripravené na odoslanie do našich laboratórií v Conegliane.

Triedenie a Praženie

Len jedno zlé zrniečko kávy dokáže zničiť celú várku. Z tohto dôvodu vykonávame presné triedenie. Zelená káva sa starostlivo čistí magnetickým a mechanickým filtrom, aby sa odstránili prašné látky a nežiadúce zvyšky. Kávové zrná sú teraz pripravené na praženie. Káva sa praží prúdením horúceho vzuchu, takže zrniečka nie sú v priamom kontakte s plameňom. Výsledok tohto spôsobu praženia je viac harmonický a jednotný, a zlepší  organoleptické vlastnosti kávových zŕn. Následné chladenie vzduchom potom uvoľní vôňu ukrytú vo vnútri kávy.

Mletie a Balenie

Žiadny druh kávy nedokáže sám vytvoriť dokonalú vôňu. Skutočne dobré talianske espresso sa skladá zo zmesi 7-13 rôznych káv. Káva po pražení putuje na pomalé starnutie v silách pri kontrolovanej teplote. Toto starnutie podporuje tvorbu arómy v káve a zaisťuje jej trvácnosť. Keď je káva pripravená balí sa do inertnej atmosféry dusíka. Extrémna presnosť, úplná bezpečnosť a najvyššie dodržiavanie hygienických noriem môžu dosiahnuť iba jeden výsledok. Aróma zmesí zostáva nedotknutá až jeden rok po výrobe.

Šálka Čaju Ktorú

Si Zamilujete

Čajové listy, kvety a výťažky z ovocia prémiovej kvality pochádzajú výhradne z prírodných zrojov sú starostlivo vyberané z celého sveta, pre ich jedinečné chute a arómy.

TOP